Festivalul de teatru ”Zilele Teatrului Ludic” 2016

In perioada 6-10 decembrie 2016 sunteti invitati la Festivalul de Teatru ”Zilele Teatrului Ludic”. Participa trupe din tara si strainatate. Spectacolele vor avea loc la Casa de Cultura a Studentilor si la Casa de Cultura ”M. Ursachi”, Parcul Copou.

Organizatori: MINISTERUL TINERETULUI SI SPORTULUI, CASA DE CULTURA A STUDENTILOR IASI, ASOCIATIA CULTURAL ARTISTICA STUDENTEASCA ” LUDIC”, TEATRUL STUDENTESC “LUDIC ” – IASI

MARTI 6 DECEMBRIE

  • ORA: 16:30 – Spectacol ” SALUT JEANNOT “ , autor : Noel PIERCY

Trupa de Teatru in limba franceza ” FAROUCHES” COLEGIUL NATIONAL ” G. IBRAILEANU ” – IASI

Regia : Raluca CHIRU ,Magda NEGREA

Sala : Casa de Cultura a Municipiului ” M. Ursachi “

  • ORA: 17:15 –Spectacol “HIGH SCHOOL, A HIGHWAY TO HELL “

Autor : Andreia MACAROV

Palatul Copiilor IASI – Trupa de Teatru : ” MOOD ”

Regia : Andreia MACAROV

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 18:00 – Spectacol : OMUL DE ZAPADA “ , autor : Lia Bugner

Teatrul Studentesc ” LUDIC” – CCS IASI

Regia : Aurel LUCA

Sala: Studio LUDIC – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 19:00 – Spectacol : ” BARBA ALBASTRA , SPERANTA FEMEILOR “

Autor : Dea LOHER

Spectacol lecturat artistic – Teatrul Studentesc ” LUDIC ”

Teatrul Studentesc ” L:UDIC”

Sala: Studio ” LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 20:00 – Spectacol ” FUCK YOU ,Eu.ro.pa”, autor :Nicoleta ESINENCU

Teatrul Studentesc ” LUDIC”

Regia : Aurel LUCA

Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 20:30 – Spectacol ” POEM IRLANDEZ DESPRE VIOARA SI SUFLET “

Autor : J. Kendrick

Regia : Aurel LUCA

Teatrul Studentesc “LUDIC ”

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

MIERCURI 7 DECEMBRIE

  • ORA: 16:30 – Spectacol : “4 X 4” – Autor : Alexandra BADEA

Palatul Copiilor IASI

Trupa de Teatru ” SO TRUPA ”

Regia : Lorena MOCANU , Ana HEGYI,

Sala : AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 17:30 – Spectacol : “ROMANIE DRAGA , ELVETIA MEA”

Autor : Cornel UDREA

TEATRUL CLUB TINERET ( Teatrul de la RAPA GALBENA ) – IASI,

Regia : Emil GNATENCO

Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 18:30 – Spectacol “DON JUAN ..” adaptare dupa Tudor Popescu

Teatrul Studentesc ” LUDIC ” – CCS IASI

Regia : Aurel LUCA

Sala: Studio ” LUDIC ” – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA : 19:30 – Spectacol : “PESCARUSUL” , adaptare dupa A.P. CEHOV

Teatrul Studentesc ” LUDIC – CCS IASI

Regia : Aurel LUCA

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 21:00 – Spectacol “REQUEST SHOP”

Compania ” THE WILD BUNCH / DANNY DANISCH – BERLIN – GERMANIA

Autor : Harold PINTER

Director : ILKA CORDULA FELCHT

” Subsidised by the German Amateur Drama Association ( BDAT ) with funds of the German Federas Foreign ”

Sala : Gaudeamus ( public pe scena ) – Casa de Cultura a Studentilor

JOI 8 DECEMBRIE

  • ORA: 17:00 – Spectacol “Medeea REDUX” , autor NeilaBute

Teatrul Studentesc ” LUDIC ”

Regia : Aurel LUCA

Coregrafia : Vera NACU

Sala: Studio LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA : 18:00 – Spectacol “ULTIMUL GODOT” adaptare dupa Matei VISNIEC si Samuel BECKETT

Teatrul Studentesc ” LUDIC”

Regia : Aurel LUCA

Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 19:00 – Spectacol “BLOOD BEDDING”

Autor : Federico Grcia LORCA / Pati DOMENECH

Compania : ABREGO PRODUCCIONES – CANTABRIA SPANIA

Director : Pati DOMENECH y Jorge LOPEZ

Spectacol sustinut financiar de Ambasada Romaniei la Madrid si de ICR Madrid. – SPANIA

Sala : DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 20:00 – Spectacol “KINOERZAHLER”

Compania : ” THE WILD BUNCH / DANNY DANISCH ” BERLIN – GERMANIA

Director Ilka CORDULA FELCHT

“Subsidised by the German Amateur Drama Association ( BDAT) with funds of German Federas Foreign”

Sala: GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 21:30 – Spectacol “UN SOARECE BATRAN DE TEATRU”

Adaptare dupa ” CANTECUL LEBEDEI ” de A.P. Cehov

Teatrul Studentesc ” LUDIC ” – CCS IASI

Regia : Aurel LUCA

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

VINERI 9 DECEMBRIE

  • ORA: 19:00 – 21:00 – CONCERT TUDOR GHEORGHE – “TOT DEGEABA”

SPECTACOL CU BILETE INCLUS IN PROGRAMUL FESTIVAL INTERNATIONAL DE TEATRU ” ZILELE TEATRULUI LUDIC”

INTRAREA CU BILETE – Sala: GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 17:00 – Spectacol “OAMENI AI NIMANUI” adaptare dupa D. CRUDU

Recital dramatic

Teatrul ” PARC – COPOU ”

Regia : Aurel LUCA

Sala : Casa de Cultura a Municipiului ” M. URSACHI ” – IASI

  • ORA: 17:45 – Spectacol “FLUTURII CARE FAC MAC – MAC”

Compania : ASOCIATIA CULTURALA “8 “- FOCSANI

Autor : Adrian SIMION – TRAFA

Regia : Adrian SIMION – TRAFA

Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 18:45 – Spectacol “OAMENI VORBIND….SINGURI” ,autor Matei VISNIEC

Spectacol coupe : ” Un om vorbind singur / Apa de Havel )

Compania de Arta STUDIO 24 – CCS BUCURESTI

Regia : Mihai Serghei TODOR

Sala: Studio “LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 19:45 – Spectacol ”FRAMMENTI” – ITALIA

Compania : COMPAGNIA VOCINTERNE ” – ITALIA

Autor : Giulia CACCIAMANI

Regia : Giulia CACCIAMANI

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 21:00 – Spectacol “Amprenta Ionesciana” ,autor Eugene IONESCO

Compania Teatrul SKEPSIS – CCS ALBA – IULIA

Regia : Viorel CIOFLICA

Sala: Studio ” LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor

SAMBATA 10 DECEMBRIE

  • ORA: 16:30 – Spectacol “FERICIREA DIN BIROURI” , autor Adriana DANILA

COMPANIA DE ARTA STDUDIO 24 – CCS BUCURESTI

Regia : Mihai Serghei TODOR,

Sala : Studio LUDIC – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 17:30 – Spectacol “IN LARGUL MARII”

Compania : Teatrul SKEPSIS – CCS ALBA – IULIA

Regia Viorel CIOFLICA

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 18:30 – Spectacol “MARGARITA” – Rep. LITUANIA

Autor : Mara ZALITE

Compania : ANYKSCIAI CULTURAL CENTER THEATER

Director : Jonas BUZILIAUSKAS

Sala: GAUDEAMUS (cu spectatorii pe scena)

  • ORA: 19:30 – Spectacol “CRIMA PE STRADA URANUS”

Adaptare dupa Vlad ZOGRAFI

Compania : TEATRUL LIBER IMAGO – CCS CLUJ – NAPOCA

Regia : Robert FILIPAS

Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 20:30 – Spectacol “DESPRE SEXUL FEMEII – CAMP DE LUPTA IN RAZBOIUL DIN BOSNIA” Adaptare dupa Matei VISNIEC

Regia : Aurel LUCA , Coregrafia : Vera NACU

Teatrul Studentesc ” LUDIC ” – CCS IASI

Sala: Studio ” LUDIC ” – Casa de Cultura a Studentilor

  • ORA: 21:30 – Spectacol “BONNIE & CLYDE” – CCS SIBIU

Compania : TEATRUL DANS ” MICROBIS ”

Coregraf si regizor : Hugo WOLFF

Sala : GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor

INTRAREA LIBERA!

festivalul-de-teatru-zilele-teatrului-ludic-2016

Comentarii

comments

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

4 − 3 =

On Key

Citeste si

Această pagină web folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale.